אנרגיה חליפית
אנרגיה חליפית

שימוש פסיבי באנרגיית השמש לחימום המבנה (ראה העמדה, פתחים והצללה). ושימוש אקטיבי באנרגיה חליפית כמו דודי שמש, תאים פוטוולטאיים ושימוש באנרגיית הרוח לצורך הפקת אנרגיה שאינה מזהמת את הסביבה.

press to zoom
       מעטפת המבנה ובידודו
מעטפת המבנה ובידודו

בידוד מעטפת המבנה מונע את השפעת הטמפרטורות בחוץ על הטמפרטורה בתוך המבנה ועוזר בחיסכון באנרגיה המושקעת בחימום וקירור המבנה. לבידוד המבנה חשיבות גבוהה ויש להתאימו לאזורי האקלים השונים. באזורים עם הפרשי טמפ' חדים בין יום ללילה (נגב, גליל) יש עדיפות לחומרים בעלי מסה תרמית גדולה כמו בלוק איטונג או אבן. באזורים חמים ולחים (מישור החוף) יש עדיפות לחומרים בעלי כושר בידוד גבוה כמו שכבות הבידוד הרבות בשיטת הבניה הקלה.

press to zoom
               אוורור
אוורור

התחשבות בכיווני ומשטר הרוחות מייצר אוורור טבעי המכניס אויר צח למבנה ומאפשר גם החלפת אויר, צינון פנים המבנה בקיץ והורדת רמת הלחות. אוורור נכון קשור בהעמדת המבנה ובפתיחה נכונה של פתחי המבנה והצללתם.

press to zoom
     מחזור מים
מחזור מים

מערכת המים במבנה מתחלקת לשני סוגים: מים אפורים (כביסה, כיורים, מקלחות) ומים שחורים (אסלות, כיור מטבח). ניתן למחזר גם מים אפורים וגם מים שחורים, אך השימוש הנפוץ הוא במחזור מים אפורים להשקיית הגינה או להדחת אסלות.

press to zoom
            פתחים והצללה
פתחים והצללה

שימוש מושכל בכיווני השמש מאפשר פתיחה נכונה לאור הטבעי מבלי ליצור סינוור וחימום. שימוש בתאורה טבעית חוסך באנרגיה לצרכי תאורה ומשפר את איכות החלל הפנימי. ע"י תכנון נכון של הצללה ניתן לנצל את האנרגיה הסולרית בעונת החורף לחיסכון בחימום המבנה ולחסום את הקרינה על החלונות בקיץ ובכך למנוע חימום וסינוור של המבנה.

press to zoom
               העמדה
העמדה

העמדה נכונה של המבנה במגרש מהווה בסיס ראשון לתכנון ירוק. עליה להיות מותאמת למבנה הפיסי והאקלימי של המקום ולדעת לנצל את האקלים המקומי, כיווני השמש ומשטר הרוחות

press to zoom

סיון יתום אדריכלית טבעון, בנייה ירוקה, אדריכלות, מעצבת פנים, עיצוב פנים